resim
Sağlık Müdürlüğünde Yoğun Bakımlar Değerlendirme Toplantısı Yapıldı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Sağlık Müdürlüğünde Yoğun Bakımlar Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Admin | 09 Ağustos 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van İl Sağlık Müdürlüğü Koordinasyonunda Beş İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri ve yoğun bakım sorumluları bir araya geldi.

Van İl Sağlık Müdür Vekili, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Adem Ergioğuz, Başkanlığında Yoğun Bakımlar “Yoğun Bakım Değerlendirme Toplantısı gerçekleşti.

Van İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Bahadır Öndeş, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali Gür, Acil Sağlık Hizmetleri İl Ambulans Servisi Başhekimi, Kamu Özel ve Üniversite Hastanelerinin yönetici ve yoğun bakım sorumlu hekimlerinin katılımı ile “Yoğun Bakım Değerlendirme Toplantısı” yapıldı.

Van İl Sağlık Müdürlüğünün ev sahipliği yaptığı toplantıya, Hakkari, Bitlis, Muş, Ağrı, illerinden gelen il sağlık müdürlüğü yöneticiler katıldı. Eylem planı oluşturulmuş olup, İller arası değerlendirme toplantısı Yoğun bakım süreçlerinin değerlendirilmesi amacıyla sağlık tesislerinde hizmet veren yoğun bakımların mevcut durumu, planlamalar ve yoğun bakım hizmetlerinin iyileştirilmesi için yapılan faaliyetler ele alındı. Sağlık tesisleri arasında yoğun bakımlara yapılan sevk sayıları ve sevk nedenleri konuşuldu. Yoğun bakımlarda uzun süren yatışlar ve yatış bekleyen hastaların koordinasyonu ile ilgili çözüm önerileri oluşturuldu.

Yoğun bakım hizmetlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Uzmanı Ertuğrul Öngi ve Hanife Gezer’in sunumuyla yapılan bu öneriler katılımcılar tarafından kabul gördü. Çok önemli bir sağlık hizmeti sunulan yoğun bakımların ele alındığı toplantı hizmet süreçlerinin iyileştirilmesi amacıyla görüş ve öneriler sunularak, Hakkari, Muş, Ağrı, Bitlis ve Van’dan yetkililerin katıldığı toplantı, karşılıklı fikir alışverişinin ardından son buldu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019