resim
Sağlık Müdürlüğü Yoğun Bakım Değerlendirme Toplantısı Yaptı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Sağlık Müdürlüğü Yoğun Bakım Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Admin | 13 Ağustos 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van İl sağlık Müdürlüğü toplantı  salonunda gerçekleştirilen toplantı, Van İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Nevzat Akdoğan başkanlığında yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Van İl Sağlık Müdürü Uzm. Nevzat Akdoğan; Yoğun bakım hizmetleri hassasiyet isteyen özellikli birimlerden biridir. Eğitimli ve sertifikalı personel tarafından yürütülen bu hizmetler iyi organize edildiğinde dışarıya hasta sevkini önemli ölçüde azaltan ve hayati önem taşıyan bir hizmettir. Bakanlığımızın belirlemiş olduğu kriterlere uygun olarak yapılandırılmış yoğun bakım hizmetlerimizin ilimiz ve bölgemiz ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için gereken çaba ve gayreti gösteriyoruz. Amacımız yoğun bakım gerektiren durumlarda hastalarımızı kendi ilimizde takip ve tedavisini yapabilmektir. Tüm çaba ve gayretimiz bu yöndedir” dedi.

Toplantıya Hakkari, Muş, Ağrı, Bitlis ve İlimiz Kamu Hastaneleri Hizmetleri ve Acil Salık Hizmetleri Başkanları Devlet Hastanelerinin başhekimleri yoğun bakım sorumlu hekim ve hemşireleri katıldı.

Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan sunumda il içi ve il dışı sevkler, sevk nedenleri ve yoğun bakım süreçlerine yönelik yaşanan sorunlar masaya yatırıldı ve yoğun bakımın önemine değinildi. Toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle