Şabu’’ABD’nin Kararı Müslümanları Yok Etme Kararıdır'' - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Şabu’’ABD’nin Kararı Müslümanları Yok Etme Kararıdır”

Admin | 11 Aralık 2017 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Ak Parti Van Tuşba İlçe Başkanı Naif Şabu Gazetemiz Yerelvanhaber’e yaptığı açıklamasında  ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü Siyonis İsrail’in  Başkenti olarak tanımasına sert tepki göstererek ‘’alınan bu karar Müslümanları yok etme kararıdır’’ vurgusunu yaptı.

Şabu’’siyonist İsrail ve iş birlikçi kuklası olan ABD Başkanı Tramp Müslümanların adeta Kalbi olan KUDÜS’E  vahşice saldırısını tüm Müslümanları ortadan kaldırma projesidir.
Başkan ŞABU’’Trump’ın Kudüs açıklamasının hukuksuz olduğunu, insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgedeki sorunları derinleştirdiğini vurguladı. Kudüs’ün tüm Müslümanların kırmızı çizgisi olduğuna dikkati çeken şabu’’ “Bu, bölgemizdeki barış ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti artırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir” diye konuştu.
Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inandığını dile getiren Şabu, şunları söyledi:
“ABD’nin bu kararı dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise cumhurbaşkanımızın küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği ‘Dünya 5’ten büyüktür‘ itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.”açıklamasını yaptı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle