Rus Pazarı Yeni İhtişamını Bekliyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Rus Pazarı Yeni İhtişamını Bekliyor

Admin | 09 Ekim 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi, butik sokaklar projesine vatandaşların  ve esnafların  ihtiyaçları doğrultusunda bir yenisini daha ekliyor.

Daha önce Kültür, Şemsiyeli, Kuş Kafesi, Geri Dönüşüm, Kahvaltıcılar ve Turizm, Çocuk Oyun Sokağı yeni konseptleri ile butik sokağa dönüştüren İpekyolu Belediyesi, bu kez de Vali Mithat Bey Mahallesi Leventoğlu Sokağı (Rus Pazarı Sokağı) yenileme projesine aldı.

Van’ın  tanıtımında özel bir yeri olan Rus Pazarını da içinde bulunduran Leventoğlu Sokağın yenilenme projesi kapsamında; ilk olarak tüm eskimiş malzemelerin ve zeminin komple sökümüne başlandı. Tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmış altyapı çalışmalarının ardından zemin iyileştirmesi, onun ardından da begonit taşlarla kaldırımlar yapılacaktır. Aydınlatma, estetik detaylar ve peyzaj çalışmaları sonrasında da projenin Ekim ayı sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

Yedi butik sokağın  açılışını tamamlayıp vatandaşların kullanımına sunan İpekyolu Belediyesi, Rus Pazarı Sokağın yanı sıra Ercişli Emrah, Fistan ve Taraftar Sokağı projelerini de sürdürerek yıl sonuna kadar toplamda 11 butik sokağını vatandaşların  hizmetine sunacaktır.

Butik sokak projelerinden duydukları memnuniyeti dile getiren esnaf ve vatandaşlar, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk ve emeği geçen çalışanlara teşekkür ederek, sokakların yenilenmesinin hem kendileri hem de yerli ve yabancı turistlerin rahatlıkla zaman geçirebilecekleri işlek noktalardan olacağını ifade ettiler.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle