Robotik Kodlama Projesi Hayata Geçti - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Robotik Kodlama Projesi Hayata Geçti

Admin | 28 Kasım 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+


Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından hazırlanan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen Robotik Kodlama projesi hayata geçti.

Bulut Bilişim İnovasyonu Ekosisteminde Kodlama ve Robotik Eğitici Eğitimi İle Proje Yönetimi ve Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi Projesi kapsamında 5 gün süren eğitimler Cuma günü sona eriyor.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Proje Koordinatörü İhsan Kılıç, Edremit, İpekyolu ve Tuşba ilçelerinde görevli 50 öğretmeni bu proje kapsamında eğitmeyi hedeflediklerini belirtti.
Kılıç, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği tarihte Van İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı VANSEM (Van Sürekli Eğitim Merkezi)nde eğitimlerin verildiğini belirtilirken, eğitim sonunda katılımcılara ulusal düzeyde geçerliliği bulunan sertifika verileceğini ifade edildi.
Kılıç, projenin içeriğini ise şöyle özetledi: (inovatif teknoloji, yüksek ve ileri teknoloji, nanoteknoloji, aviyonatik düşünsel beceriler, siber güvenlik, front-end ´lerin yetiştirilmesi, bulut bilişim sistemleri, teknoloji üretimi, lego Mindstorms 2.0 uygulamaları, milli yazılım, lego WeDo 2.0 v O-Bot kullanımı, veri madenciliği, solidWorks teknolojisi, sanal nesnellik, HTML, CSS ve JS teknolojileri 3 D yazılım teknolojisi, ön ve ara yüz okumaları) olarak belirlendiğini ifade etti.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle