resim
Rektör Yardımcısı Tüfenkçi'den Anneler Günü Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Rektör Yardımcısı Tüfenkçi’den Anneler Günü Mesajı

Admin | 09 Mayıs 2020 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Van Yüzüncü Yıl üniversitesi (Y.Y.Ü) Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Şefik Tüfenkçi 10 “Anneler Günü” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.


Rektör Yardımcısı Tüfenkçi mesajında ” Paylaştıkça büyüyen ve dünyayı yaşanılabilir kılan tek şeyin sevgi olduğunu, sevginin yeryüzündeki en büyük temsilcisinin ise anneler olduğunu vurguladı.
Yaşamlarının son anına kadar kendilerini çocuklarının mutluluğuna adayan annelerin haklarının ödenmez olduğunu, kıymetlerinin hiçbir değerle ölçemez olduğunu da aktaran Rektör Yardımcısı mesajında şöyle devam etii;
“Sağlıklı bireyler ve sağlıklı bir toplumun yetişmesinde aile ortamının gerekliliği tartışılmaz bir gerçektir. Burada da en büyük görev annelerindir. Yetiştirdikleri sağduyulu, ilkeli, kişilikli ve vatansever bireylerle sağlıklı bir toplumun temelini oluştururlar. İnsanı insan yapan en yüce erdemlerin bireylerde hayat bulmasında ve gelecek kuşaklara aktarılmasında en büyük pay yine annelere aittir. Bu nedenle, ilk öğretmenimiz, yol göstericimiz, büyük destekçimiz ve yaşamdaki en önemli hazinemiz olan annelerimiz, sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layıktır. Kaç yaşımıza gelirsek gelelim ve her ne yaşarsak yaşayalım bizi hep sonsuz sınırsız hoşgörü ve sonsuz sınırsız sevgileriyle kuşatan, yaşamımızdaki en kıymetli varlık olma özelliğini hiçbir zaman kaybetmeyen annelerimizin, Anneler gününü kutlar, tüm annelere sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler dilerim” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle