resim
Parklar Pandemi Sonrasına Hazırlanıyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Parklar Pandemi Sonrasına Hazırlanıyor

Admin | 27 Mayıs 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


İpekyolu Belediyesi, tüm dünyayı ve Türkiye’yi de etkisi altına alan Koronavirüs ile mücadele çalışmalarının yanı sıra temel belediyecilik hizmetlerini de sürdürüyor.
İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda, ilçedeki tüm parklarda çevre düzenlemesi, tadilat, yenileme, çiçek dikimi ve peyzaj çalışmalarını sürdürüyor.
Parkların bakım çalışmalarından sonra çevre düzenleme çalışmaları yapılarak parklar salgın sonrası için vatandaşlar için hazır hale getiriliyor.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında parkları, oyun ve spor gruplarını kapatan İpekyolu Belediyesi, salgın sonrası için hummalı bir çalışma başlattı.

Ekipler, özellikle ailelerin ve çocukların uğrak yeri olan parkları tek tek tarayarak eksiklikleri gideriyor. Parklardaki oyun gruplarının tamirini yapıyor, kullanılan durumda olanları ise yenileriyle değiştiriyor. Ailelerin ve çocukların güvenli bir ortamda zaman geçirmeleri için gerekli tüm onarımlar yapılıyor. Yıpranan çocuk oyun gruplarını yenileyen ekipler, parklardaki spor aletlerinin de bakımını yapıp, bozulanları tamir ediyor.
Yeşil alanların da bakımını yapan ekipler, çimleme çalışmalarının yanı sıra parklara ekilin; Hercai, Menekşe, Bodrum Papatyası, Çin Karanfili, Yıldız Çiçeği, Zinya Çiçeği, Saraypatı, Kasımpatı, Petunya Çiçeği, Gazanya Çiçeği, Kadife Çiçeği, Fesleğen, Horoz İbiğ Çiçeği, Vapur Dumanı Çiçeği ve Mine Çiçekleri ile güzel ve estetik bir hava katıyor.
Aynı zamanda parklardaki mevcut ağaçların bakımı yapılırken yeni bitkilerin dikimi ve yabancı ot temizliği de yapılıyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından parkların bakım ve onarımın tamamladıktan sonra Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de parkları dezenfekte ederek, daha güvenli ve hijyenik hale getiriyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sezon boyunca devam edecek.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle