“Otizm Spektrum Bozukluğu ve Çocukluk Çağı Gelişimsel Bozukluklar Eğitimi” - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

“Otizm Spektrum Bozukluğu ve Çocukluk Çağı Gelişimsel Bozukluklar Eğitimi”

Admin | 08 Mart 2019 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Çocukluk Çağı Ruhsal ve Gelişimsel Bozukluklar yelpazesinde yer alan Otizm Spektrum Bozukluğu ve çocukluk Çağı Gelişimsel Bozukluklar konusunda yapılacak olan farkındalık faaliyetleri erken tanı ve rehabilitasyon açısından önem arz etmektedir.

Bu amaçla özellikle birinci basamak sağlık kuruluşlarında görev yapan personelin farkındalık düzeylerinin artırılması, erken tanı ve tedavi olanaklarının oluşturulması ve sahada daha iyi hizmet sunmaları amacıyla; Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan aile hekimleri ile aile sağlığı çalışanlarına yönelik 7-8 Mart 2019 tarihlerinde Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda 09.00-15.00 saatleri arasında SBÜ. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Uzm. Dr. Fatma Yıldırım ile Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı Biriminde görevli Psikolog Fadıl Berk tarafından “Otizm Spektrum Bozukluğu ve çocukluk Çağı Gelişimsel Bozukluklar Eğitimi” düzenlenmiştir.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle