Osb Başkanı Mehmet Aslan'dan 15 Temmuz Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Osb Başkanı Mehmet Aslan’dan 15 Temmuz Mesajı

Admin | 14 Temmuz 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Organize Sanayi Bölge Başkanı mehmet Aslan 15 Temmuz Demokrasi ve milli birlik günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Aslan Mesajında ;Halkımızın birliğine, beraberliğine, barış ve huzuruna kast eden uluslararası güç odakları bu hain emellerini halkımızın içerisine sinsi bir şekilde yarleştirdikleri taşeron örgütler vasıtasıyla gerçekleştirmeye çalışıyorlar. En son 15 temmuz 2016 tarihinde ülkemizin demokrasisine, halkımızın iradesine, ve seçilmiş olan hükumete yönelik, bir darbe teşebbüsünde bulunarak bu hain planlarını uygulamaya kalkıştılar. 15 temmuz darbe girişimi sadece Türkiye ve Türk halkı için değil bölge, orta doğu ve mazlum halkların üzerine de bir tahakküm kurmaya çalıştılar.

Aslan”Ülkemizin demokrasisine ve bölgenin istikrarına yönelik mefhum bir saldırıydı. Ancak burda hesaplayamadıkları bir tutumla karşılaştılar. Tarih boyunca hiçbir zulme, tahakküme boyun eğmeyen bu halk 15 temmuz gecesi de liderleri Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikte şanlı bir direniş örneği göstererek kendilerine yönelen bu hain darbe girişimini bertaraf etmiştirler. Halkımız vatanına, çocuklarına, gençlerine ve geleceklerine sahip çıkarak hain Fetö terör örgütüne geçit vermemişlerdir. Ve tüm dünyaya, kötü niyetli güç odaklarına, terör gruplarına net bir şekilde şu mesajı vermiştir.

Devletin bağımsızlığına, vatanın bölünmez bütünlüğüne milletin barış ve huzuruna ve halkın iradesine yönelecek olan her türlü şiddettin, terörün ve darbenin karşısında set olacaklarını tüm dünyaya haykırmışlardır. Bu hain darbe girişimini canları pahasına karşı durarak direnen halkımız tarih boyunca unutulmayacak bir destan yazmıştır.

15 temmuz gecesi ve akabinde vukuu bulan darbe girişiminde hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize şifalar diler tüm şehit ve gazilerimizi minetle yad ediyoruz. Bu kahramanlık destanını unutmamak, halkımızın hafızasında sürekli canlı tutmak çocuklarımıza ve geçlerimize bu

bilinci aşılamak temel gayemiz olmalıdır. Valiliğimizin 15 temmuz Pazar günü saat 20:00’da Kurtuluş Parkında başlayarak koordine etmiş olduğu demokrasi ve milli irade yürüyüşüne tüm halkımızın katılım sağlaması temel arzumuzdur.

Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Aslan

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle