Hoşgeldiniz  

Orhan Veli Sahnelendi

Admin | 22 Aralık 2019 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

 


Vanlı sanatseverler uzun ve soğuk kış gecelerini tiyatro ile değerlendiriyorlar.
Bir taraftan Van Devlet Tiyatrosunun oyunları aralıksız sürerken,  diğer taraftan da özel işletmelerde kültürel bir sanat dalı olan tiyatroya meraklı izleyicileri fırsat buldukça farklı mekanlarda oyunları takip etmektedirler. 
Bu noktada Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu ( VANSET ) üyesi Aziz Saydut ” İstanbul’da Boğaziçinde bir garip Orhan Veli ” adlı  oyununu sergiledi.
Özel işletme olan Kumbara Sanat Merkezinde sahnelenen oyunu sanatçının yakın dostları ve tiyatro severler heyecanla takip etti. 
Yaklaşık bir saat süren tek kişilik oyun sonrası konuşan sanatçı Aziz Saydut ” Bu oyunu Van’da ilk kez sahnelemenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum. Tabi Vanda imkanlarımız malesef kısıtlı. Burası özel ve ticari bir  işletme olduğu için hem maddi olarak sıkıntı yaşıyoruz hem de oyunun hazırlanması ve prova aşamalarında zaman problemi yaşadık. Ne yapalım biz de imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak  Orhan Veli’yi Van’da sahnelemeyi başardık. Bu vesile ile bu özel ve mutlu günümde beni yalnız bırakmadıkları için Van Devlet Tiyatrosu sanatçısı Muherrem Dalfidan beye, gazeteci yazar Ercan Ulutaş ‘ a ve değerli izleyicilerimize sonsuz teşekkür ederim ” dedi.
Program çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi…

Haber    :  Ercan Ulutaş   

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019