OLEYİS SENDİKASININ BAŞARILI ÇALIŞMALARI TOLEYİŞ’TE PANİĞE NEDEN OLDU - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

OLEYİS SENDİKASININ BAŞARILI ÇALIŞMALARI TOLEYİŞ’TE PANİĞE NEDEN OLDU

Admin | 03 Temmuz 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Gençlik ve Spor Bakanlığında yetki tespiti sürecine girilirken, OLEYİS sendikası yaptığı başarılı çalışmalarla isminden söz ettirirken, rakip sendika TOLEYİŞ ise panik havasına girdi.


Gençlik ve Spor Bakanlığında 18 nolu İş kolunda görevli sürekli işçilerin Toplu İş Sözleşme (TİS) süresinin bitimine yaklaşırken, yasa gereği 120 gün önce yetki tespiti yapılması gerekmektedir. Bu nedenle 18 nolu iş kolunda bulunan iki sendika yetkiyi almak için çalışmalarını sürdürüyor.


Yakın zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı iş yerlerinde örgütlenme çalışmasına başlayan HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri İşçileri Sendikası (OLEYİS) başarılı çalışmalara imza atarak her geçen gün üye sayılarında ciddi artışlar yaptı. Üye kayıpları karşısında panik yaşayan yetkili TOLEYİŞ sendikasının ise bu durum karşısında ne yapacağı merakla bekleniyor.


Bir çok ilde TOLEYİŞ sendikasının üyelerinin tamamını alarak büyük başarıya imza atan OLEYİS sendikası önümüzde ki günlerde yetki süreci ile ilgili açıklama yapması bekleniyor. TOLEYİŞ sendikası da sosyal medya üzerinden durumun lehlerinde olduğunu üyelerine duyurarak, panik havasını örtmeye çalışıyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle