Okuma Sonuçları Belli Oldu - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Okuma Sonuçları Belli Oldu

Admin | 15 Aralık 2017 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 

Okudukları beş kitaptan sınava tabi tutulan ve dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı 52 okulda yapılan kitap okuma etkinliği çerçevesinde yapılan sınav sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğu kitabı anlama seviyesini görmesini sağlamak, güven duygusunu geliştirmek, sosyal ve kültürel alanda okulu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla okullar arası düzenlenen ‘Kitap Okuma Etkinliği’ sonuçlandı.

Van’da etkinlik çerçevesinde il komisyonu tarafından belirlenen Malcolmx, Aliya İzzetbegoviç, Mehmet Akif Ersoy, Hazreti Muhammed’in Hayatı, Negatif Sulardan Pozitif Limanlara adlı kitap okuma yarışmasına 560 öğrenci katıldı.

Kitap okuma yarışması sonrası ikinci aşama olan il değerlendirme sınavı yapıldı. Okunan kitaplardan hazırlanan 100 sorunun sorulduğu sınavda dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celal Gezici’nin katıldığı, Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Mustafa Danışman başkanlığında yapılan ödül töreninde, öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Öğrencilerde kitap okuma alışkanlığının kazandırılması yönünde yapılan yarışmanın önemine değinen Şube Müdürü Mustafa Danışman, bu tür yarışmaların her yıl düzeli olarak yapılmasının önemine değindi. Öğrencilere başarılar dileyen Danışman, okul idarecilerine de katkılarından dolayı teşekkür etti.

Öğrencilere altın ve çeşitli hediyeler veren İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celal Gezici ve Şube Müdürü Mustafa Danışman, öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle