Öğrenciler O Kitapçık Sayesinde Van’ı Tanıyacak - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Öğrenciler O Kitapçık Sayesinde Van’ı Tanıyacak

Admin | 07 Mart 2019 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Öğrencilerin Van’ı tanıması, Van’ın değerleri hakkında bilgi sahibi olması amacıyla “Okul Dışı Öğrenme Ortamı” ile ilgili kitapçık hazırlanacak.

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Burhanetin Elçi başkanlığında Van’ı tanıtmak amacıyla her türlü eğitim kademesinden öğretmenler ile İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki Ar-Ge biriminin katılımıyla oluşturulan komisyon ilk toplantısını yaptı.

Van’da hayata geçirilecek “Okul Dışı Öğrenme Ortamı” çalışması ile öğrencilerin yaşadığı kenti tanıması, bilgi sahibi olması, tarihini, kültürünü bilmesinin sağlanmasını sağlayacak çalışma start aldı.

Toplantıda, Van’ın tarihi, turistik değerleri ile üniversite, teknoparklar, bilim ve sanat merkezi, kütüphane, müze gibi Van’ın tanıtıcı unsurlarla ilgili öğrencilere tanıtıcı mahiyette bilgi veren ve aynı zamanda kazanımların da eklendiği kitapçıkların oluşturulacağı belirtilirken, böylelikle öğrencilerin yaşadığı kenti tanıma fırsatı bulmuş olacak.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Burhanettin Elçi, öğrencilerin Van’ı tanıması için yapılacak çalışmanın önemli olduğunu söyleyerek, “Birçok öğrenci yaşadığı yer hakkında fazla bilgi sahibi olamıyor. İmkansızlıktan dolayı yaşadığı şehri dolaşmayan yüzlerce öğrenci var. Bizlerde Van’ı gezme fırsatı bulamayan, Van hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan öğrencilerin bu eksikliğini gidermek için böyle bir çalışma başlattık. Öğrencilerimizin en azından yaşadığı yer hakkında bu kitapçık sayesinde bilgi sahibi olmasını istedik. Geniş katılımlı bir çalışma yapacağız. Böylelikle güzel bir eser ortaya çıkararak Van’ın tanıtımıma katkı sunmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimiz bu çalışma ile yaşadıkları kenti daha iyi tanıma fırsatı bulacak. Hazırlanacak kitapçıkta Van’ın değerlerinin bilinirliği de artacak” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle