Neşe ERBERK Ana Okulu kimsesizlerin Kimsesi oluyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Neşe ERBERK Ana Okulu kimsesizlerin Kimsesi oluyor

Admin | 31 Aralık 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+Kar Yağışının Yoğunlaştığı Van’da, Kış ayları kendini iyice hissettirmesi ile birlikte İhtiyaç sahipleri zor duruma düştü.

Durumun önemini bilen Neşe Erberk ana okulu bu ihtiyacı gidermek adına geldikleri VEAH Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki iyilik yap mağazasına yapmış oldukları ve yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik ” KIYAFET YARDIMI” kampanyası düzenledi.
Bu kapsamda VEAH Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin ÇELİK tarafından karşılanan ana Okulu yetkilileri Hastanede yatan hasta ve hasta yakınları için maddi durumu kısıtlı aileler çağırılıp Kıyafet ihtiyaçları tedarik ediliyor. Durumla ilgili değerlendirmelerde bulunan Neşe Erbek ana okulu yetkilisi Veysel Özaras ;” Bildiğiniz üzere kış ayları Van’da bir hayli çetin geçiyor. Her ne kadar bu sene kuraklığın da etkisi ile kar yağışı gecikse de yağmaya başladı ve Van beyaza büründü. Bu durum havanın daha fazla soğuyacağı anlamına geliyor. Haliyle olumsuz yönde en çok etkilenenlerin başında İhtiyaç sahipleri geliyor. Bu onlar için daha fazla kıyafete ihtiyaç duyacakları anlamına geliyor. Zaten kısıtlı imkanlarla geçinmeye çalışan bu ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz, kışın getirdiği olumsuzluklar ile birlikte daha zor bir duruma düşüyorlar.
Bizler de Özel Neşe Erberk ana OKULU olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek adına, ihtiyaç sahiplerinin yükünü hafifletmek için çeşitli kampanyalar düzenliyoruz. Bu kapsamda ” Kıyafet Yardımı” gibi kampanyalar düzenleyerek zor durumda olan Kardeşlerimize ulaşmaya çalışıyoruz. ”kıyafet Yardımı” kampanyası kapsamında Bot ,Kazak gibi muhtelif kıyafet yardımları yaparken, ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.
Özel Van Neş’e Erberk Ana okulu yetkilisi Veysel Özaras; “Yaşadığımız hayat bir iyilik yolculuğudur” sözünden yola çıkarak bizde kurum olarak sosyal bir görev olan iyilik anlayışını benimseyen kurum politikamız ile her daim yardıma muhtaç olan herkesin yanında olmaya gayret gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz. Hastane yetkililerine teşekkür ederek oradan ayrıldılar.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle