Naki Erdemir Güven Tazeledi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Naki Erdemir Güven Tazeledi

Admin | 04 Nisan 2021 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Van’da uzun yıllardır, başta eğitim, sosyal ve kültürel çalışmalar olmak üzere faaliyetlerini sürdüren Hak ve Kardeşlik Derneği tüzük gereği kongreye giderek genel merkezini İstanbul’a taşıyarak adını Hak ve Kardeşlik Hareketi Derneği olarak değiştirildi.

Divan başkanlığını Nurullah Arvas’ın yaptığı 3. Olağan Kongrede üyelerin çoğunluğu hazır bulundu ve tüzükte bazı değişiklikler yapıldı.

Kuran tilavetiyle açılışını yapan Hak ve Kardeşlik Derneği, İstanbul Genel Merkez Yönetimini belirledi. Genel Merkez Yönetiminde Türkiye’yi ve her kesimi kucaklayan Profesörlerin, işadamlarının, mühendis ve avukatların, kısaca toplumun her kesiminden insanların olması dikkat çekti. Genel Merkez Yönetiminde görev alacakların sayısını tüzük değişikliği ile artırdı.
Kongre sonrasında alınan karar gereği;

Prof. Dr. Naki Erdemir
Zarif Dağdelen (İşadamı)
Engin Gültekin (Yönetici)
Abdulvahap Baday (Müteahhit)
M. Ali Delibaş (Sağlıkçı)
M. Sait İkbal Sancar (Avukat)
Sinan Murat Özdağ (Öğretmen)
Turgut Karagöl (Doktor)
Burak Gülaçar (Mühendis-İşadamı),

Yönetim Kurulu asil üyeliğine seçildi.

Kongrede kısa bir açılış konuşması yapan Hak ve Kardeşlik Hareketi Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Naki ERDEMİR bugüne kadar ülkenin, birliği beraberliği, kardeşliği ve barışı için kimseyi ötekileştirmeden yüce milletimizin evlatlarını bağrımıza basarak Çanakkale ruhu ile ne mutlu müslümanım mefkûresinde, eşit halk eşit hak anlayışında, Türkiye gemisinde ümmet rotasında rızayı ilahi doğrultusunda elimizden geldiğince çalışmaları yapmaya gayret ettik. Burada ayrıca Vanlı hemşerilerimize hassaten çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda oldular. Desteklerini bizden hiç bir zaman eksik etmediler. Yeter ki Van halkı sizin samimi olduğunuzu, kendilerini sevdiğinizi fak etsinler ellerinden geleni arkalarına koymazlar. Bu hep halkımdan gördüm.
Başta eğitim olmak üzere birçok alanda etkinlikler düzenledik. Böyle riskli bir günde zamanınız almak istemiyorum, zaten yapılan etkinliklere tüm halkımız şahittir. Yapılan faaliyetleri saymakla bitiremeyiz. Umuyorum ve yüce Allah tan niyaz ediyorum ki; Allah bundan sonra da kenar mahallelerde gençlerimize sahip çıkma çabası içinde olacağız, okumak isteyip de imkânı olmayanlar için çalışmalar yapacağız inşallah. Güneş doğudan doğar dedik. Artık Türkiye’yi aydınlatması ve ısıtması gerekir. Genel Merkezimizi İstanbul’a taşıyarak, buralara ve her yere daha fazla hizmet sunmalıyız ” diyerek sözlerini tamamladı.
Kongre derneğin 2021 yılında yapılacak çalışmalar ve faaliyetler hakkında karşılıklı istişareler yapılarak, dernek yönetim kurulu üyelerine verilen teşekkür plaket takdimi le sonrasında yemek ikramı ile sona erdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle