Muhtar Abukan'dan 10 Ocak mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Muhtar Abukan’dan 10 Ocak mesajı

Admin | 10 Ocak 2021 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van’ın Gürpınar ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Vedat Abukan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne ilişkin bir mesaj yayımladı.


Medya kurumlarının insanların gören gözü, dinleyen kulağı, anlatan Abukan, sesi ve hisseden vicdanı olduğunu, fedakârca çalıştıklarını ve toplum değerlerine ters düşmeyecek nitelikte yayınlar yaptığını belirten Muhtar Abukan, “Tüm medya mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Gürpınar Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Vedat Abukan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında kamuoyunun doğru ve sağlıklı haber almasında basın mensuplarına büyük görevler düştüğünü ifade ederek; “Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır. İnsanoğlunun bilgi ve öğrenme açlığı yüzyıllardır süregelen bir olgudur. Çevremizde ve dünyada olup biteni öğrenme ve bunları da çevremiz ile paylaşma bir ihtiyaçtır. İnsanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi gecesi gündüzü olmayan, mesai mefhumu gözetmeyen bu görev doğru yapıldığında kutsal bir meslek olduğu gibi toplum için de çok önemli bir hizmettir. Kamuoyunun kendisini tanımasında, farklı seslerin kendini ifade etmesinde çok önemli bir görev üstlenen gazeteciler, bu görevi bin bir güçlük içinde ve büyük fedakârlıklarla yerine getirmektedirler. Zor ancak, son derece önemli bir görevi ifa eden basın mensuplarımız, milletimizin duyan kulağı, gören gözü, konuşan dili, yazan eli ve hak terazisinden sapmayan vicdanıdır. Ülkemizin ve Vanızın gelişimi ve kalkınma süreci de, basın çalışanlarımızın desteği ile daha hızlı olacaktır. Basın çalışanlarımızın prensipli ve tarafsız yayıncılık anlayışı içerisinde yerine getirdikleri bu önemli görevleri için teşekkür eder, ilimiz ve ilçelerindedeki gazete, radyo, televizyon ve internet medyası olmak üzere tüm medya çalışanlarının, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım” diye konuştu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle