Mollakasım Mavi Bayrak Halk Plajına Yoğun İlgi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Mollakasım Mavi Bayrak Halk Plajına Yoğun İlgi

Admin | 13 Temmuz 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 

Van’ın Tuşba sınırları içerisinde bulunan, ‘Mavi Bayrak’ almaya hak kazanan Mollakasım Halk Plajı açılışı ve Mavi Bayrak ödül töreni geçtiğimiz gün gerçekleşmişti.

Tuşba Belediyesi tarafından yaptırılan halk plajı, açıldığı günden beri vatandaşların yoğun ilgi ve beğeni görmektedir. Adeta Antaly ve diğer kıyı kentleri aratmayan plaj, haftanın 7 günü dolup taşıyo.

Bu günlerde Van’da sıcakların da artmasıyla vatandaşlar hem serinlemek hem de tatil yapmak amcıyla halk plajlarına yoğun ilgi göstermektedirler. Özellikle büyük bir eksiklik olan halk plajlarının açılması memnuniyet verici olduğu bu sayede yerli ve yabancı turistlerin daha fazla gelebileceklerini ifade eden vatandaşlar, Van Gölü’nün berrak temiz suyunda serinlerken gönüllerince eğlendiler.

Gazeteci Bişar Ulutaş da, bu plajın Van’a büyük bir kazanım olduğunu ve sayılarının daha da artırılması gerektiğini ifade ederek, “eskiden Van Gölü kıyıları temiz ve düzenli olmadığından vatandaşlar veya turistler rahat denize giremiyorlardı. Bu halk plajları sayesinde hem yerli hem de yabancı turistler daha fazla faydalanacağını umuyoruz. Edremit Tuşba ve Gevaş gibi ilçelerimizde mutlaka sayıları artırılmalı.” Şeklinde konuştu.

Kadınların denize daha rahat girebilmeleri için de belediye, ayrı bir bölüm yaptırmaktadır.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle