resim
Midder''Şehit Nurlanmış,Gaziler Onurlanmış Askerdir'' - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Midder”Şehit Nurlanmış,Gaziler Onurlanmış Askerdir”

Admin | 20 Eylül 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenledikleri Basın açıklamasında”Ülkemizin milli hassasiyetlerini koruyan Şehitler nurlanmış,Gaziler ise onurlu askerlerdir”dedi.

15 Temmuz Milli İrade Dernek başkanı Hatice Erdoğan’in yaptığı Basın bildirisinde” “Eli öpülesi kıymetli gazilerimiz; TBMM 19 Eylül 1921 tarihinde, emsalsiz zaferin anısına başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ‘e ” Gazilik ” ünvanı ile Meraşel’lik rütbesini tevdi etmiştir. Değerli Gazilerim; sizler şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Şehit ve gaziler toprağı vatan insanı ulus yapan değerlerdir. Vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz. Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir.”

“Şanlı tarihimizin zaferlerini hiç bir zaman unutmadık”

“1919-1922 yıllarında Kurtuluş Savaşı’nda, 1950 yılında Kore’de, 1974 yılında Kıbrıs’ta savaşan muharip gaziler ile Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimi ,üniter yapısı ve toprak bütünlüğü belirlenmiştir. 19 Eylül Vatan uğrunda hainlerine karşı kahramanca mücadele eden Asker ve Polis, tüm malul gazilerin şeref günüdür. 19 Eylül, bu aziz vatana canını adayan kahramanların günüdür.”

“15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği adına; 1921 tarihinden bu güne kadar, Vatan uğrunda canın hiçe sayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, ebediyete uğurladığımız gazilerimizi rahmetle anar , hayatta olan gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir hayat dilerim.”

“15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Başkanı “Yeni eğitim ve öğretim yılının okulumuz için başarılarla dolu bir yıl olmasını, hepimiz için en iyi şekilde geçmesini diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle