resim
Midder Aşure İkramında Bulundu - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Midder Aşure İkramında Bulundu

Admin | 22 Eylül 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Mübarek Muharrem ayının 10 vesilesi ile tüm İslam ülkelerinde kutlanan Aşure  günü ilimizde de bir kaç farklı noktada kutlandı.

Van’da Şubeleşme işlemlerini ardından çalışmalarını aralıksız sürdüren 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği’ de Edremit Ulu Camisinde vatandaşlara bol bol Aşure ikram etti. Edremit Belediyesi işbirliğiyle Cuma Namazı çıkışı yapılan Aşure ikramina vatandaşlar yoğun rağbet gösterdi. Yapılan etkinlikle ilgili olarak gazetemize açıklama yapan 15 Temmuz Milli İrade Derneği (MİDDER) Van Şube Başkan Yardımcısı Esat Işık ” Bugün biz müslümanların en özel günlerinden biri olan Aşure Günü. Bizler de Midder Van ailesi olarak bugünü değerlendirmek istedik. Van’ ın en güzel ilçesi konumunda olan Edremit ilçemizdeki Ulu Camisinde böyle anlamlı bir organizasyon yaptığımız için gerçekten çok mutluyuz. Tabi bu etkinliğimizi yapmamıza destek olan Edremit Kaymakamı sayın Atıf Çiçekli beyefendiye teşekkür ederiz, inşallah daha başka programları da birlikte yaparız ” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber:Ercan Ulutaş

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle