Hoşgeldiniz  

Köy Çocuklarının Ebru Sanatı Coşkusu

Admin | 04 Haziran 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Tunca Uras ortaokulu Teknoloji Tasarım öğretmeni Recep Ezen ile Gevaş Aydınocak Ortaokulu Müdürü Emrah Ataşi, hazırladıkları proje sayesinde köylü çocukları ebru sanatıyla buluşturdu.

Van merkeze 100 km uzaklıkta bulunan Aydınocak mahallesinde çocuklar sanatla buluştu.

Kısıtlı imkanlara sahip olan okulda Teknoloji Tasarım ve karma sergi açıldı. Okuldaki tüm öğrencilere ebru eğitimi verildikten sonra teker teker ebru çalışması yaptırıldı. Serginin açılmasına ve Ebru Sanatını çocuklara ulaştırılmasına vesile olan Tunca Uras Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Recep Ezen “Bugün burada tertemiz yürekler ve Sanata susamış çocuklar gördüm. Çok kısıtlı imkanlara sahipler. Birçoğu Ebru Sanatını daha önce hiç duymamıştı bile. Biz yaptığımız bu çalışma ile onlarda yeni ufuklar açtığımıza inanıyorum.” dedi.

Aydınocak Ortaokulu Müdürü Emrah Atiş ise, “Recep hocama ve öğrencilerine tüm okulum adına teşekkür ediyorum. Biz müdür yardımcım ile beraber sene başında bu okula gönüllü olarak geldik. Amacımız minik yüreklerde bir yer edinebilmekti. Geldiğimizden beri birçok etkinlik yapmaya çalıştık. Yeni şeyler öğretip farklı yaşantılar sunmaya çalıştık. Bunlardan biri de bu etkinlik oldu. Çocuklar çok mutluydu. Hepsi çok heyecanlıydı. Sıranın kendilerine gelmesi için can atıyorlardı. Bu imkanı bize sunan değerli Recep Hocama şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Etkinlik teknoloji tasarım sergisindeki eserlerin tanıtımıyla son buldu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle