Kartal Ailesinden Buruk Düğün - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Kartal Ailesinden Buruk Düğün

Admin | 02 Eylül 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Brukan Aşireti’nin önde gelenlerinden merhum Halit Kartal’ın torunu Serhat Kartal düzenlenen sessiz bir tören ile dünya evine girdi.

Geçtiğimiz kış aylarında Brukan Aşireti’nin önde gelenlerinden olan babası Halit Kartal ile Dr Ahmet Kartal ve Cumhuriyet Senatörü Fevzi Kartal olan 2 amcasını kaybeden Mustafa Kartal, oğlu Serhat Kartal’ın düğününü sesiz bir şekilde yaptı. Halen gelenek ve göreneklerine çok bağlı olan aşirette yaşanan acılar uzun süre unutulmuyor. İskele 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda bulunan Altın Palas Düğün Salonu’nda yapılan düğün merasimine Brukan Aşireti ile çok sayıda dostları katıldı. Geçtiğimiz kış mevsiminde aile ve aşiret büyüğünün vefatından dolayı düğüne büyük bir katılıma rağmen buruk bir şekilde geçti.

Oğlunun düğünün de dahi eğlenemeyen Mustafa Kartal, babası Halit Kartal (Halit Ağa) sadece kendisinin babası olmadığını bilindiği üzere büyük bir aşiretin ileri geleni ve Van’da sevilen ve saygın bir kişiliğe sahip olduğunu söyledi. Acılarının büyük olduğunu belirten Mustafa Kartal, davetlerine icabet eden tüm dost ve hemşerileri ile aşiret mensuplarına teşekkür etti. Aradan 8 ay geçmesine rağmen Mustafa Kartal’ın düğünde üzgün olduğu gözlendi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle