Hoşgeldiniz  

Kandaşoğlu’nun 19 Altın Projesi Büyük İlgi Görüyor

Admin | 18 Mart 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkan Adayı Zahir Kandaşoğlu seçim bürosunda kendisini ziyarete gelen üyeler ve vatandaşlara 19 altın projesini büyük keyifle anlattı.

Zahir Kandaşoğlu’nu seçim bürosunda  ziyaret eden VATSO üyeleri, seçimde aday olmasından dolayı kendisini tebrik ettiler. Bunun bir hizmet yarışı olduğunu ve aynı zamanda fedakârlık gerektiğini belirten VATSO üyeleri, seçimlerin Van için hayırlı olması dileklerinde bulunarak destek olacaklarını belirttiler.

2001 yılında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptığı dönemde Van için büyük hizmetler yaptığını belirten Kandaşoğlu ise VATSO başkanlığını yaptığı önceki dönem Van için yapmış olduğu icraatlardan ve yeniden seçilir ise yapacağı yeni projelerden bahsederek, İstanbul’dan develerle Van’a gelerek, Van’ın ulusal ve uluslararası basında gündem olmasına vesile olduğunu ve bu sayede fuarların tanıtımının yapıldığını söyledi. Kendisini seçim bürosunda ziyaret eden misafirlerine projelerinden kısaca bahseden VATSO Başkan adayı Zahir Kandaşoğlu göreve geldiğimizde; “VATSO başkanlığım döneminde Van’a ve VATSO’ya değer katan birçok projeye imza attık. Dünyanın en eski 10 kenti arasında gösterilen ve Urartu Medeniyetinin başkenti olan, Selçuklular ve Osmanlılar gibi İmparatorlukların eserlerini barındıran, farklı din, dil ve ırklara kucak açan, Savatlı Gümüş İşlemeciliğinin çıktığı ve kahvaltının sanata dönüştüğü Van, Avrupa Kültür Başkenti olmalıdır. Tarihi İpekyolu’nun önemli duraklarından olan Van’ın kara, hava, demir ve deniz gibi tüm ulaşım kanallarını Van – İpekyolu Ulaşım Kuşağı Projesi kapsamında değerlendireceğiz. Van’ın en önemli sorunlarından biri de şehirciliktir. İmar uygulamaları, yapı ruhsat harçları üyelerimizi de yakından ilgilendiriyor. Belediye ve kurumlarının yol, kaldırım, su, kanalizasyon vb. harcamalar için üyelerimizden aldığı ekstra katılım payları da ciddi sorun teşkil ediyor. Tarım, Hayvancılık ve gıdagelecekte önemi daha çok anlaşılacak ve artacak alanlar olacak. Van’da tarım ve hayvancılığın durumu ortada. Üretici de memnun değil, tüketici de. Van özellikle hayvancılıkta eski günlerini mumla arıyor. Küçükbaş hayvancılığın merkezi olan Van, yeniden Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerine canlı hayvan ihracatı yapmak istiyor. İşsizlik oranının artması bizleri üzüyor ve biz yapmış olduğumuz projeler kapsamında birçok gencimize iş kapısı yaratmayı hedefliyoruz. Son olarak Van’ımızın kanayan yarası haline gelen Van Sporumuz için de farklı projeler yaptık ve seçildiğimiz zaman inşallah yine eskisi gibi Van Sporu süper ligde görmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle