Hoşgeldiniz  

“Kalpteki Melekler” Projesi İzmir’den Doğuya Kardeşlik Köprüsü Kurdu

Admin | 07 Ekim 2019 | Genel, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İzmir Şirinyer’de yaşayan 16 yaşındaki İlayda Erdoğmuş başlatmış olduğu “Kalpteki Melekler ” adlı sosyal sorumluluk projesiyle Doğu illerinde yaşayan binlerce öğrenciye kitap ve kışlık kıyafet desteğinde bulunarak İzmir’den Doğuya manevi bir köprü kurdu.

İzmir  Gaziemir  Özel Kocatürk Havacılık Okulunda eğitim gören lise 3.sınıf öğrencisi  16 yaşındaki İlayda Erdoğmuş ” Kalpteki Melekler ” adlı projesi ile Doğu İllerinde Van, Muş,Bingöl,Bitlis ve Ağrı’da okuyan binlerce çocuklara destek olma adına tüm toplumu harekete geçirerek minik kalplerin  büyük kahraman ilan edildi.

Büyük maddi zorluklarla doğuda eğitim gören çocukların geleceklerini süslemek ve onların toplumun vazgeçilmez bir parçası olduğunu hissettirmek için “Kalpteki Melekler ” adlı projesiyle başlatmış olduğu kampanyada kitap, mont, bot, kazak ve diğer kırtasiye malzemelerini gönderek büyük taktir topladı.

Van, Bitlis, Muş, Ağrı ve Bingöl’de

yaşayan çocukların zorlu ve çetin kış şartlarını düşünen Eğitimin Prensesi İlayda Erdoğmuş binlerce küçük kalpleri Isıttı.

” Kalpteki Melekler ” projesi ile ilgili Gazetemize açıklamalarda bulunan Erdoğmuş ” Doğu illerinde yaşayan öğrenci kardeşlerimin büyük zorluklarını televizyonlardan üzülerek seyrettim. Onların yaşadığı bu zorlu hayat beni derinden etkiledi. Annemin büyük desteğinide arkama alarak ” Kalpteki Melekler projesini hazırlayarak yakın çevremin desteğiyle beraber bu kardeşlerimin hayatlarına ince bir dokunuş yaptım.  Bu dokunuş sayesinde binlerce mektup ve teşekkür telefonu geliyor.  Bu güzel proje sayesinde toplumun tüm dinamiklerini harekete geçirerek büyük bir farkındalık oluşturduk ” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle