resim
Kalecik Toki Yolları Genişliyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Kalecik Toki Yolları Genişliyor

Admin | 17 Ağustos 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi, TEİAŞ Bölge Müdürlüğü ve Tuşba Belediyesi’nin destekleriyle Kalecik TOKİ’de yol genişletme çalışması başlattı.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışma ile 500 metrelik yol, 5 metre genişliğinden yaklaşık 12 metre genişliğine kavuşacak.

Sabahın erken saatlerinde startı verilen çalışmayı yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ülker Cem Kaplan, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Daire Başkanı Serdar Tarhan ve TEİAŞ Bölge Müdürlüğü yetkilileri çalışma ile ilgili bilgi aldı.

Çalışma yapılan alanda araç yoğunluğunun fazla olduğunu belirten Genel Sekreter Yardımcısı Ülker Cem Kaplan, çalışmayı kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi.

Desteklerinden dolayı TEİAŞ Bölge Müdürlüğü ve Tuşba Belediyesine teşekkür eden Kaplan, şunları konuştu:

“Yol genişletme çalışması yaptığımız alan çok büyük bir alan olmamakla beraber çok sıkıntılı bir alandır. Burada bulunan yüksek gerilim hattı ve TEİAŞ bölge müdürlüğüne ait elektrik santrali işimiz oldukça zorlaştırıyor. Bizler çalışmamıza santralin duvarını yaklaşık 5-6 metre geri çekerek başladık. Bugün de Tuşba Belediye Başkanımız ve TEİAŞ Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle eski duvarı yıkarak çalışmalarımıza start verdik. Çalışmamızı inşallah kısa sürede tamamlayacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle