Kadrolu İşçiler Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerine Başladı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Kadrolu İşçiler Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerine Başladı

Admin | 28 Ekim 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 2019-2021 yıllarını kapsayan ve yaklaşık 400 kadrolu işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi(TİS) görüşme süreci başladı.

Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen İlk görüşmeye İşveren tarafı olarak Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Adnan Ergenç temsil ederken, Hizmet-İş Sendikasından ise, Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, Şube Sekreteri Fatih Akdeniz, Şube Mali Sekreteri Veysel Güven, Şube Teşkilatlanma Sekreteri M. Salih Tanrıtanır ve yöneticileri katıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi ile 3 yılı kapsayacak şekilde hazırlanan sözleşme teklif taslağı işveren tarafına teslim etme görüşmesinin olumlu ve sıcak bir ortamda gerçekleştirdiklerini ifade eden Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, işveren tarafına teslim edilen sözleşme taslağının incelenmesinin ardından önümüzdeki günlerde maddeler üzerinde müzakere görüşmelerine devam edeceklerini söyledi.

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, “Biz yöneticiler olarak hem çalışanlarımıza, hem de kamuya karşı bir sorumluluğumuz var. Bu sorumluluk çerçevesinde hizmetlerimizi yürütüyoruz. Halkımıza en iyi hizmetleri sunmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Belediyemizde çalışan kadrolu işçimiz için yaptığımız toplu iş sözleşmesinin ilk görüşmesinde her şey olumlu geçti. Bundan sonraki görüşmelerde de sözleşme teklif taslağındaki diğer maddeler konusunda uzlaşma sağlayarak görüşmeleri sıkıntısız bir şekilde sonlandıracağımıza inanıyorum” dedi.

İİLK GÖRÜŞME OLUMLU GEÇTİ

Toplu iş sözleşmesinin güzel bir şekilde sonuçlanması dileğinde bulunan Efeoğlu, şöyle konuştu:

“Amacımız üyelerimizin herhangi bir iş ve hak kaybı yaşamadan toplu iş sözleşmesini el sıkışarak nihayete erdirmektir. Güzel bir başlangıç yaptık. İnşallah sonucu da güzel olacak. Bu görüşmeler sonunda ümit ediyoruz ki herkesin yüzü gülecek. Çünkü, ülkemiz 15 Temmuz sonrasında yaşamış olduğu dış müdahale teşebbüslerinin bir benzerini ekonomik alanda yaşıyor. Bu çerçevede hepimizin, halkımızın verdiği mücadeleye uygun adımlar atması

gerekir. Üyelerimizin herhangi bir iş ve hak kaybı yaşamaması ana hedefimiz. Bu hedefe ulaşmak için yaptığımız ilk görüşme hepimize hayırlı olsun.”

Türkiye’nin enflasyonla mücadelesinin farkında olduklarını sözlerine ekleyen Efeoğlu, “Sadece biz değil, bütün üyelerimiz de bunun farkında. Bu konuda üzerimize görevler düştüğünü de biliyoruz ancak temel çıkış noktamız bir yandan bu mücadeleye katkı sağlarken, diğer yandan üyelerimizin haklarını savunmak olacaktır. Herhangi bir iş kaybı ya da hak kaybı söz konusu olmadan karşılıklı pozitif yaklaşımlarla ben de inşallah kısa süre içerisinde görüşmelerin başarıyla tamamlanacağını umut ediyorum” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle