Kaçak Elektrik  Kullanıcısı Vedaş Ekibine Saldırdı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Kaçak Elektrik  Kullanıcısı Vedaş Ekibine Saldırdı

Admin | 15 Kasım 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Elektrik arızasını onarmak için arıza mahalline giden VEDAŞ ekipleri, kaçak elektrik kullanan şahıslar tarafından saldırıya uğradı.

Olay, 9 Kasım 2018 tarihinde Van İli Gürpınar İlçesine bağlı Sevindik mahallesinde meydana geldi. Arıza ihbarı alan ekipler, arıza mahalline vardıklarında elektrik hattına kanca atmak suretiyle kaçak elektrik kullanıldığını tespit etti. Elektrik arızasına neden olan kancaları sökerek mahalleye enerji vermeye çalışan ekiplere, bir grup sopalarla saldırdı. Saldırı sırasında başına darbe alan VEDAŞ personeli Ramazan KARATAŞ, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kafasına aldığı darbeler nedeniyle bilincini kaybeden KARATAŞ’ın, yapılan ilk müdahalenin ardından hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

 

Saldırıya ilişkin açıklama yapan VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah OKUDUCU; “Saldırının faillerine ilişkin hukuki süreci başlattık. Bu olayın takipçisiyiz. Adli süreç devam ediyor. Halkımız bilsin ki; elektrik kesintilerinin en büyük nedeni kaçak elektrik kullanımıdır. Hem diğer vatandaşlarımızın kesintisiz enerji alma hakkını gasp edeceksiniz hem de arıza onarımına gelen çalışanımızın canına kastedeceksiniz. Hiçbir vicdan bu saldırıyı kabul etmez. Personelimize yapılan bu tarz saldırılara asla müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Dürüst vatandaşlarımızın kaliteli ve kesintisiz enerji alabilmesi için kaçak elektrik kullanımıyla mücadelemizi aynı kararlılıkla ve fedakârlıkla sürdürmeye devam edeceğimizin değerli kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.” dedi.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle