resim
Jandarma'dan Saldırı Hazırlığındaki Teröristlere Operasyon - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Jandarma’dan Saldırı Hazırlığındaki Teröristlere Operasyon

Admin | 22 Ağustos 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van’da İl Jandarma Komutanlığı tarafından Başkale ilçesi Esenyamaç-Tuluklu bölgesinde daha önce yapılan operasyonda teslim olan bölücü terör örgütü mensuplarının verdiği ifadeler doğrultusunda, saldırı hazırlığında olan PKK’lılara yapılan operasyonda örgütün sözde sorumlusu sağ yakalanırken çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Saldırı hazırlığı içerisinde olduğu bilgisi alınan teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, 21-22 Ağustos 2018 tarihlerinde Şehit Uzm.J.III.Kad.Çvş.İhsan KAYA operasyonu icra edildi..

Operasyon kapsamında bölücü terör örgütünde sözde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren 1 terörist; terörist kıyafeti, uzun namlulu silahı, mühimmatı ve 2 adet el bombası ile sağ olarak  ele geçirilmiştir. Söz konusu terörist, güvenlik güçlerine, uzun süredir terör örgütünden kaçmak üzere plan yaptığını ancak fırsat bulamadığını, ayrıca diğer sorumlu düzeyde bulunanlar da dahil olmak üzere birçok teröristin güvenlik güçlerine sığınmak için fırsat kolladığını belirtmiştir.

Yakalanan teröristin üzerinden (1) adet M-16 piyade tüfeği, (5) adet dolu M-16 piyade tüfeği şarjörü, (2) adet yabancı menşeli el bombası ele geçirilmiştir.

         Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle