resim
İpekyolu'ndan Taraftar Sokağı Atağı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu’ndan Taraftar Sokağı Atağı

Admin | 27 Eylül 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Spor, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi, butik sokaklar projeleri kapsamında yenilediği “TARAFTAR SOKAĞI” nı yeni çehresiyle hizmete sunmak için artık gün sayıyor.

Van’ın en eski ve merkezi sokaklarından biri olan Çarşı Mahallesi Bilal Sokağı “Butik Sokaklar” projesi kapsamına alan İpekyolu Belediyesi “Taraftar Sokak” ile bir ilki gerçekleştirecek.

Belediye Ekipleri tarafından eski yıpranmış görüntüsünden arındırılan sokağın alt yapı çalışmaları düzenlenerek, zemin iyileştirmeleri yapıldı. Ayrıca sokaktaki esnafların  istek ve taleplerine yönelik yenileme çalışmaları da programa dahil edildi.

Taraftar  Sokağında Aydınlatma ve peyzaj çalışmaları ile daha kullanışlı ve estetik hale gelecek sokağın Ekim ayının ilk yarısında hizmete sunulması hedefleniyor.

Kentin  temsilcisi Van Büyükşehir Belediyespor’un simgesi olan kırmızı-siyah renklerin hakim olacağı sokak, sporseverlerin beğenisine uygun bir şekilde tasarlanarak hizmete açılmış olacak.

Şimdiye kadar 6 butik sokağın  açılışını yaparak vatandaşların  hizmetine sunan İpekyolu Belediyesi, Taraftar Sokak dışında Ercişli Emrah, Fistan, Rus Pazarı ve Oyun Sokağı projelerini de yıl sonuna kadar bitirerek toplamda 11 butik sokağı  vatandaşların hizmetine sunacaktır.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle