resim
İpekyolu'nda "Yaya Dezenfeksiyon Tüneli" - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu’nda “Yaya Dezenfeksiyon Tüneli”

Admin | 06 Nisan 2020 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


İpekyolu Belediyesi, Koronavirüs önlemlerine bir yenisini daha ekledi. Dışarı çıkmak ve işe gitmek zorunda kalan vatandaşların kıyafetlerini dezenfekte eden ‘Yaya Dezenfeksiyon Tüneli’ kuruldu.
Yaya dezenfeksiyon tünelleri, yaya trafiğinin yoğun olduğu Maraş Caddesi, İpekyolu Belediyesi hizmet binası girişi ve Cumhuriyet Caddesi’nin her iki girişine yerleştirilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, ” Belediye hizmet binamızın girişinde, yaya trafiğinin yoğun olduğu Cumhuriyet Caddesi’nde ve Maraş Caddesi’nde insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmayan dezenfeksiyon tünelleri kurduk. Bu çalışmamız ile toplum sağlığı açısından oluşabilecek riskleri minimuma indirgemeyi hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın “Covid 19” virüsünden korunması Sağlık Bakanlığı’nın ve uzmanların belirttiği gibi sosyal mesafenin korunması, hijyen kurallarına riayet edilmesi ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamasına bağlıdır. Buradan bir kez daha tekrarlıyorum. Sizlerde zorunlu olmadıkça evlerinizden çıkmayın. Bizler sizinler için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle