İpekyolu'nda Vefa Merhamet ve Sevgi Bir Başka Güzel - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu’nda Vefa Merhamet ve Sevgi Bir Başka Güzel

Admin | 12 Ocak 2018 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi, insan odaklı belediyecilik çalışmaları çerçevesinde yeni bir uygulama başlattı.

İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne  bağlı İpek Masa ekiplerince yürütülecek uygulama çerçevesinde, toplumun değişik kesimlerinden, gerek manevi gerekse maddi yardıma ihtiyaç duyan birey ve aileler belirlenerek uzman ekiplerce destek veriliyor.

Şehit ve gazi aileleri, öksüz ve yetim bireyler, maddi imkansızlıklar yaşayan aileler, yaşlı bireyler, yeni evlenen çiftler, yeni doğan bebekler gibi farklı sosyal grup ve profillerden oluşan kitleye yapılacak ziyaretlerde, vatandaşlarla yüz yüze iletişim kurmak ve ihtiyaç ve talepleri yerinde belirleyerek gerekli desteğin sağlanması hedefleniyor.

Sosyolog, sosyal incelemeci, hemşire ve halkla ilişkiler sorumlumuzdan oluşan Belediye ekipleri  ilk ziyaretini yoksul ailelere yaptı. Uzmanlarca hazırlanan anket sorularıyla başta sağlık olmak üzere ailelerin ihtiyaç ve talepleri belirlenerek, ilgili birimlerimize bildirildi.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk tarafından gönderilen hediyeler de devletin  tüm imkanları ile vatandaşların  yanında olduğu destek mesajı ile birlikte vatandaşlara  iletildi.

Uzman ekiplerin  ziyaretleri, vatandaşların  ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda aralıksız sürecektir.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle