resim
İpekyolu'nda Ücretsiz Kültür Gezileri Başladı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu’nda Ücretsiz Kültür Gezileri Başladı

Admin | 01 Ağustos 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi’nin yaz kurslarındaki kursiyerlerin yanı sıra 18-25 yaş aralığındaki tüm gençlere ve 25 yaş üzeri kadın vatandaşlara  için ücretsiz olarak düzenlediği ve toplamda 2.500 katılımın hedeflendiği gezilere Karadeniz’den sonra bu kez de Şanlıurfa, Mardin ve Batman eklendi.

Daha önce yapılan duyurular doğrultusunda başvuran 25 yaş üzeri kadın vatandaşlardan  oluşan ve dün akşam yola çıkan 50 kişilik kafile 3 gün boyunca Şanlıurfa balıklı göl, Hz. İbrahim Mağarası ve Hz. Eyyüp sabır makamı, Şanlıurfa Kalesi, tarihi çarşı, Mardin Süryani Kilisesi, Kasımiye Medresesi, eski Mardin, Ulu Camii, Midyat Sıla Konağı, tarihi evler, telkâri atölyeleri ve Batman Hasankeyf’i gezme imkanı bulacak.

Karadeniz gezilerinin  dördüncü kafilesi de yine dün akşam yola çıktı. İpekyolu Belediyesi  bünyesindeki aşçılık ve kuaförlük kurslarının yanı sıra Erçek Yaşam Merkezi’mizdeki kursiyerlerden oluşan 100 kişilik kafile de Artvin, Trabzon ve Rize’deki doğal ve tarihi güzellikleri görmek fırsatı bulacak.

3 otobüs halinde hareket eden kafilelerdeki katılımcılar, gezilerden duydukları memnuniyeti dile getirirlerken, bu imkanı sağlayan ve bizzat kendilerini uğurlamaya gelen İpekyolu Kaymakamı Ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle