İpekyolu'nda Sanayi İşletmeleri Koordine Toplantısı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu’nda Sanayi İşletmeleri Koordine Toplantısı

Admin | 07 Ekim 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi, ilçe sınırlarındaki yerleşim yerleri ve mahalle aralarında, İş yeri açma ve çalışma yönetmeliği’ne aykırı olarak hizmet veren sanayi işletmelerinin, yerleşim yeri dışına yönlendirilmeleri amacıyla koordine toplantısı düzenledi.

Belediyenin  konferans salonunda düzenlenen toplantıya İpekyolu Belediye Başkan yardımcısı Sait Çakırtaş, İpekyolu Belediye Zabıta Müdürü, ilgili sanayi işletmelerinin oda, kooperatif ve sanayi site başkanları ile izinsiz olarak mahalle aralarında hizmet vermeye devam eden işletmeciler katıldı.

Toplantıda İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından Eylül ayı içerisinde başlatılan ve halen devam eden, yönetmeliğe aykırı iş yerleri tespit edilerek, İpekyolu Belediyesi  tarafından mevzuat çerçevesinde sağlanacak destek ve imtiyazlar hakkında katılımcılara bilgilendirmeler verildi.

Yapılan çalışmalar ile izlenecek yol haritası üzerinde durularak söz konusu esnaflarımızın mağduriyet yaşamamaları için ilgili kuruluşlar, belediye  temsilcileri ve esnaflar ile karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

İpekyolu Belediyesi yönetmeliğe aykırı iş yerlerinin faaliyeti sırasında çevresinde bulunanlara fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden zarar veren müesseselerin, vatandaşların huzurunu bozmadan ve esnaflarımızın da mağduriyet yaşamadan her türlü desteği sağlamaya ve benzer çalışmalar yürütmeye bundan sonrada devam edecektir.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle