Hoşgeldiniz  

İpekyolu’nda Okuma Yazma Seferberliğinde Kadınlar Öncülük Yapıyor

Admin | 20 Şubat 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 

Tüm yurtta uygulamaya konulan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ın  başlattığı okuma yazma seferberliğinin ilk halkasında, İpekyolu Belediysi  organizasyonunda kış ayları boyunca devam eden kurslarını bitiren kadınlara  sertifika dağıtım töreni Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk’ün de katılımıyla yapıldı.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün  koordinasyonu ve Halk Eğitim Merkezi’nin destekleriyle yapılan kurslarda bu güne kadar 1. Kademede 36 kursiyer; 2. Kademede 15 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. Ayrıca halen 12 kursiyerin de eğitimi devam ediyor.

Törende bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Değerli Eşlerinin başlattığı okuma yazma seferberliğini sürekli olarak devam ettireceklerini belirterek, hedeflerinin İpekyolu İlçesi’nde okuma yazma bilmeyen vatandaşımız kalmayana kadar kursları sürdürmek olduğunu vurguladı.

Kursiyerlere bir de müjde veren Öztürk, sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerin İpekyolu Belediyesi tarafından geziye gönderilerek ödüllendirileceğini bildirdi. Törenin sonunda kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

Öztürk daha sonra Berivan Kültür-Sanat Merkezi’nde devam eden kursları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle