resim
İpekyolu'nda Okul Bahçelerinin Çehreleri Değişiyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu’nda Okul Bahçelerinin Çehreleri Değişiyor

Admin | 04 Ağustos 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi, eğitime destek kapsamında yürüttüğü çalışmalarla ilçe sınırlarında bulunan okulların bahçelerinin zemin iyileştirmelerini ve sıcak asfalt kaplama işlemlerini gerçekleştirdi.

Bu kapsamda 2018-2019 eğitim öğretim sezonu başlamadan İpekyolu Belediyesi ekiplerinin tespitleri sonucunda ilçe sınırlarındaki okul bahçelerinin yenilenmesi gerektiği belirlendi.

Yapılan belirlemeler sonucunda; Turgut Reis ilk ve ortaokulu, Makbule Çalık ilk ve ortaokulu, Bostaniçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOBB ortaokulu, Sempaş ilk ve ortaokulu olmak üzere toplamda 5 okulun bahçesine gerekli zemin iyileştirmeleri yapıldıktan sonra sıcak asfalt döküm işlemi uygulandı.

Ayrıca geçen yıl İpekyolu Belediyesi’nin Van’da ilk kez gerçekleştirdiği ve örnek uygulama olan renkli, desenli asfalt döküm işlemi, bu yıl da ilk kez Yalı Mahallesi’ndeki Mimar Sinan ilk ve ortaokulu bahçelerine uygulanarak, eğitim öğretim sezonunun başlaması ile birlikte öğrencilerin kullanımına hazır hale getirildi.

İpekyolu Belediyesi eğitim öğretime verdiği destek ile öğrencilerin daha temiz ve düzenli bir çevrede eğitim almalarını sağlayarak, sezon sonuna kadar 4 okulun daha bahçesine asfalt kaplama işlemi uygulayacaktır.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle