Hoşgeldiniz  

Ipekyolu’nda Mahaller Arası Bilgi Yarışması

Admin | 12 Şubat 2020 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün sosyal belediyecilik projeleri kapsamında düzenlemiş olduğu 45 yaş üstü Mahalleler arası bilgi yarışması ön elemeleri hız kesmeden devam ediyor.
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın ilkini Karakoç Mahallesi gerçekleştirdiği 45 yaş üstü Mahalleler arası bilgi yarışması bu hafta Erçek Mahallesinde ikamet eden vatandaşları arasında yapıldı.
Toplamda 50 kişinin yarıştığı etkinlikte 27 erkek 23 kadın yarışmacı arasında 5 erkek, 5 asil kadın ve 3 yedek olarak rakiplerini eleyerek ön elemeyi geçen yarışmacılar finallere hak kazandı.
Yarışmacılara Van yöresine ait genel kültür sorularının sorulduğu bilgi yarışmasında taraflar kıyasıya yarışırken, etkinlik renkli görüntüler oluşturdu.
Şuana kadar 13 kırsal Mahalle’de ön elemesi gerçekleştirilen yarışma tüm kırsal Mahallelerde gerçekleştirildikten sonra birinciler arasında final yarışması düzenlenerek son bulacak.
İpekyolu Belediyesi bu tür sosyal ve kültürel belediyecilik projelerine devam ederek vatandaşlara temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra bu tür projelerle de kültürel faaliyetleri vatandaşlara ulaştırmayı hedefliyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle