resim
İpekyolu'nda Kültür Ve Sanat Faaliyetleri Devam Ediyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu’nda Kültür Ve Sanat Faaliyetleri Devam Ediyor

Admin | 02 Kasım 2017 | Dünya, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Berivan Kültür ve Sanat Merkezi ile Maya Kadın Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün koordinasyonunda düzenlenen spor, sanat ve mesleki eğitim kursları, yaz aylarında gördüğü yoğun ilginin ardından, sonbahar ve kış aylarında da vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyor.
Kursları bizzat yerinde inceleyen Başkan Vekili Cemil Öztürk, yetkililerden bilgi alırken, kursiyerlerle de sohbet etti. Robotik kodlama, seramik, okuma yazma, işaret dili eğitimi, bilgisayar, resim, İngilizce, Farsça, resim, tiyatro, çocuk korosu, bağlama, keman, piyano ve gitar branşlarında toplam 250 kursiyerin eğitim gördüğü Berivan Kültür ve Sanat Merkezi’ne yaptığı ziyarette, çocuk kursiyerlerimize, İpekyolu Belediyesi’nin ilçe genelinde dağıtımını yaptığı okul çantası ve kırtasiye setinden oluşan hediye paketi veren Öztürk, çocuklarımızın okullarda aldığı eğitim kadar, kültürel ve sosyal faaliyetlerinin de önemini vurguladı.
Giyim teknolojileri, kadın üst giysileri dikimi, el sanatları, trikotaj, çocuk gelişimi-eğitimi branşlarında toplam 150 kursiyerin eğitim gördüğü Maya Kadın Yaşam Merkezi’ne yaptığı ziyarette de kursiyerlerin çalışmalarını inceleyen Öztürk, burada kazanılan bilgi ve becerilerin, gerek günlük, gerekse de çalışma hayatına olacak katkıların altını çizdi.
İpekyolu Belediyesi  bir çok merkez ve değişik branşlardaki spor sanat ve mesleki eğitim kurslarının kayıtları devam etmekte olup, sonbahar ve kış ayları boyunca aralıksız devam edecektir.
Başkan Vekili Öztürk ayrıca Kadın Emeği Pazarını da ziyaret ederek, ilgililerle sohbet etti, talep ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle