Hoşgeldiniz  

İpekyolu’nda İnşaat Sektörleri Toplantısı Yapıldı

Admin | 06 Mart 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

            İpekyolu Belediyesi ile inşaat sektörlerinin temsilcileri düzenlediği toplantıda bir araya geldiler. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanlığı, ilde faaliyet gösteren yapı denetim firmaları, yapı kontrol laboratuvar firmaları ve beton santrali firmaları yetkililerinin katıldığı toplantı, İpekyolu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün koordinasyonunda yapıldı.
            Sektör temsilcilerinin uygulamada karşılaştıkları sorunlar, ihtiyaç ve taleplerini bildirdikleri toplantıda, belediye ve kurum yetkilileri de uyulması gereken kural ve mevzuat hakkında bilgiler verdi.
            Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İpekyolu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Ferda Yavuz; insanlara ve çevreye verilen rahatsızlığın azaltılması, iş sağlığı-güvenliği ve temizlik gibi konulara çok önem verdiklerini belirterek,  yüklenici ve uygulayıcı firmaların sorumluluklarına özen göstermelerini, bunları yaparken de cezai şartlar kadar, insani ve vicdani kurallara da dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı.
            Özelikle yapı denetim firmalarının proje yapımı ve uygulaması aşamasında daha dikkatli ve titiz olmasının vurgulandığı toplantıda, kentsel gelişimde inşaat sektörünün önemi bir kez daha vurgulanarak, tüm sektörlerin üzerine düşen görevleri yapmasında fikir birliğine varıldı.
            Toplantı sektör ve kurum temsilcilerinin karşılıklı görüş alışverişinde bulundukları soru cevap bölümü ile sona erdi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle