Hoşgeldiniz  

İpekyolu’nda Hayvan Gönüllüleri El Ele

Admin | 02 Aralık 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırlarında yeme-içme gibi temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Gönüllü vatandaşlarla birlikte her hafta farklı bir noktada besleme çalışması yapan belediye ekipleri, bu hafta da üniversite öğrencilerden oluşan hayvan gönüllüler ile birlikte Sıhke Gölü ile Van Kalesi çevresinde sokak hayvanları için besleme çalışmalarını yürüttü.

Bütün hafta boyunca mesai yapan ekipler bu hafta sonunda da üniversite öğrencileriyle birlikte sokak hayvanlarının yoğun bulunduğu Sıhke Gölü ile Van Kalesi civarında yiyecek bulma sıkıntısı çeken hayvanlara yiyecek dağıttı.

Gönüllüler ile sokak hayvanlarının besleme sırasındaki görüntüleri güzel anlara sahne oldu. Bu etkinlikler sayesinde insanlar ile hayvanlar arasındaki bağın güçlenmesi hedeflenirken, gönüllü üniversite öğrencileri herkesi bu duyarlı projede buluşmaya davet etti.

Sokak hayvanlarını koruma ekipleri ile üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllüler daha sonra Hayvan Bakım Evi’ne bir ziyaret gerçekleştirerek buradaki hasta ve yaralı hayvanları görme imkanı buldu.

İpekyolu Belediyesi özellikle kış aylarında yiyecek ve içecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarının ihtiyacını karşılamaya yönelik yürüttüğü projesini genişletilerek sürdürmeye devam edecek. Bu kapsamda sokak hayvanlarına umut olmak isteyen vatandaşlarımız belediyemizin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne müracaat ederek ekipler ile birlikte besleme çalışmalarına katılabilir.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019