resim
İpekyolu'nda Engelsiz Piknik - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu’nda Engelsiz Piknik

Admin | 14 Ağustos 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi, engelli ve özel gereksinimli bireylerimizin hoş ve güzel vakit geçirerek sosyalleşebilmeleri amacıyla yaklaşık 1.000 kişinin katıldığı bir piknik düzenledi.

Engelsiz Yaşam Akademisinin  kursiyerleri, aileleri, eğitmenler, yöneticiler, ilimizdeki engelli dernekleri üyeleri ve özel gereksinimli bireylerin yanı sıra, Ak Parti Milletvekili Osman Nuri Gülaçar ve Başkan Vekili  Cemil Öztürk’ün de katıldığı piknik renkli anlara sahne oldu.

Yeşil Vadi piknik alanındaki organizasyonda katılımcılara verilen yemek ikramının ardından müziğin coşkusu ile halay çeken engelli ve özel gereksinimli vatandaşların  halat çekme ve yumurta taşıma oyunlarındaki neşe ve eğlenceleri de görülmeye değerdi. Bunun yanı sıra piknik alanına kurulan belediyemizin şişme oyun parkı da çocuklarımıza keyifli anlar yaşattı.

Piknik boyunca tüm misafirlerle yakından ilgilenen ve halat çekme oyununa da katılan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, bu tür organizasyonların engelli ve özel gereksinimli bireylerin sosyalleşmesine büyük katkısı olduğunu belirterek bundan sonra da benzer organizasyonlar yapacaklarını vurguladı.

Başta aileler olmak üzere tüm katılımcılar da böylesine güzel bir organizasyonla kendilerini bir araya getiren Başkan Vekili Cemil Öztürk ve Engelsiz Yaşam Akademisi yöneticilerine teşekkür ettiler.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle