resim
İpekyolu'nda Eğitim Müjdelerle Açılıyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu’nda Eğitim Müjdelerle Açılıyor

Admin | 15 Eylül 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi, 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim-öğretim yılı için çocuk ve gençlere  yönelik mevcut projelerine yenilerini ekliyor.

Geçtiğimiz yıl kış aylarında ilk orta ve lise çağlarındaki 200 bin çocuk ve gence verilen şişme oyun parkı, kırtasiye yardımı, spor, sanat, eğitim, meslek kursları, sinema, tiyatro ve canlı müzik faaliyetlerinin yanı sıra, yaz ayları boyunca 3 bin çocuk, genç ve kadın vatandaşlarıa Karadeniz, Urfa, Mardin kültür gezileri, yine 3 bin kadın ve çocuğa bir çok alanda kurs faaliyetini ücretsiz olarak veren İpekyolu Belediyesi  2018-2019 eğitim-öğretim yılında da gerek içerik, gerekse çeşitlilik açısından zengin projelerle çocuk ve gençlerle olacak.

Bu çerçevede bu yıl da devam edecek olan, kırtasiye yardımı, müzik, sinema, tiyatro, şişme oyun parkı, spor, sanat, eğitim ve meslek kurslarına ilave olarak yeni projelerimiz, Okullara  spor malzemesi ve teçhizat desteğinin yanında Gök Bilimciler ve Oyun Avcıları da çocuk ve gençlerle  olacak.

Projeler dâhilinde, ilk aşamada okulların açılması ile birlikte toplamda 5 bin adet kırtasiye malzemesi setinin dağıtımı yapılacak. Okul çantası, kalemlik, kalemtıraş, silgi, pastel boya, kurşun kalem, kırmızı kalem, çizgili defter, kareli defter, resim defteri, yapıştırıcı, makas gibi öğrencilerin  temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan kırtasiye setleri Belediye  ekipleri tarafından en hızlı şekilde okullara dağıtılacak.

İkinci aşama ise, Spor malzemesi ve teçhizatlarının dağıtımı olacak. Bu kapsamda da ilçemizdeki 173 okulun tamamında ücretsiz olarak basketbol, voleybol, futbol topu, antrenman formaları, badminton raketi ve toplarının yanı sıra ihtiyaç tespit edilen okullarımıza basketbol potası, futbol kalesi, voleybol direği ve filesi hediye edilecek.

İpekyolu Belediyesi’nin eğitim-öğretim yılı boyunca sürecek bir diğer önemli projesi ise “Gök Bilimciler”. Yıl boyunca 100 bini aşkın çocuk ve gencimize ulaştırmayı hedeflediğimiz “Gök Bilimciler” projesi ile evrenin büyüklüğü, uzay, güneş, gökyüzü, gezegenler gibi kavramları çocuk ve astronomiye ilgi duyan gençlere somutlaştırarak öğretmek hedefleniyor. Proje çocuk ve gençlere sağladığı astronomi bilgisinin yanı sıra çeşitli film ve görseller ile bilimi ve sanatı eğlenceli bir hale getirecek.

Gene yıl boyunca sürecek ve yaz ayları boyunca büyük ilgi gören bir diğer proje ise “Oyun Avcıları”. Proje ile yaklaşık 3 bin çocuk ve gencin inşaat, aşçılık, arkeolog, itfaiyeci, doktor, astronot, polislik, çiftçilik bankacılık gibi meslek oyunlarıyla buluşarak özgüven sahibi olmalarının yanı sıra meslekleri tanıyarak, yaratıcı düşünmeyi öğrenirken aynı zamanda eğlenmeleri hedefleniyor.

İpekyolu Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde yürüttüğü projelerinde, geleceğin teminatı olan çocuk ve gençlere önemseyerek daha iyi eğitim almalarına ve daha sağlıklı oyun ortamlarında yetişmelerine imkân sağlayacak benzer çalışmalarına yıl boyunca devam edecektir.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle