İpekyolu’nda Çocuklara Özel Holografik Gösterileri Düzenlendi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu’nda Çocuklara Özel Holografik Gösterileri Düzenlendi

Admin | 13 Mart 2019 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi, çocuklara yönelik kültürel ve sosyal faaliyetlerine Holografik Gösteri “Meraklı Tilki ve Arkadaşlarını da ekledi.

İpekyolu Belediyesi, çocuklara yönelik kültürel ve sosyal faaliyetlerine Holografik Gösteri “Meraklı Tilki ve Arkadaşlarını da ekledi.

İpekyolu Belediyesine bağlı Engelsiz Yaşam Akademisi, Berivan Kültür Sanat Merkezi ve Erçek Yaşam Merkezi’nde 3 gün boyunca düzenlenen 5 seansta yaklaşık 1000 çocukların  izlediği gösteri, gerek içeriği gerekse görsel şovuyla büyük beğeni topladı.

Senaryosu pedagog denetiminde yazılan ve kendi kültür ve değerlerine  uygun öğeler barındıran “Meraklı Tilki ve Arkadaşları” Hologram Gösterisi, çocuk gelişimine zararlı hiç bir kelime ya da sahne barındırmama özelliğine sahip.

Özel Transparan perdesi sayesinde kurulduğu alanın arka kısmını da gösterebilen bir yapıda olan ve çocukların karakterleri bulundukları mekanda karşılarındaymış gibi gösteren Holografik Gösteri sisteminde, özel gösterim perdesinin arkasına kurulan fon ve yerleştirilen Led ışıklarla, görüntünün derinlikli bir hal alması sağlanıyor. Böylece beyaz projeksiyon perdesinden kurtulan karakterleri izleyen çocuklar etkileyici bir film ve etkinlik deneyimi yaşıyorlar.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle