Ipekyolu'nda Alternatif Yol Çalışması Sürüyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Ipekyolu’nda Alternatif Yol Çalışması Sürüyor

Admin | 27 Mayıs 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


İpekyolu Belediyesi, araç ve yaya trafiğini sağlıklı ve konforlu bir ulaşım ağna kavuşturmak amacıyla ilçe merkezinde başlattığı alternatif yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.
İpekyolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırlarında ki yollarda zemin düzenleme malzeme serme ve alternatif yol açma hizmetlerine hız kazandırdı.
İpekyolu Belediyesi ilçe genelinde yol düzenleme, iyileştirme, parke yapımı, malzeme serme ve yeni yol açma çalışmalarının devam ediyor. Bu bağlamda Kazım Karabekir Caddesine alternatif olarak açılan Uzun Sokak’ta ki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşların ulaşım ağında sıkıntı yaşanmaması adına Kazım Karabekir Caddesine alternatif olan Uzun Sokakta ki alt yapı çalışmalarına bayramda da ara vermeden devam ediyor. Söz konusu yolda, malzeme serme, yol genişletme ve zemin iyileştirme hizmetleri hızla tamamlanarak, asfalt kaplama aşamasına getiriliyor.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, “bir taraftan salgınla mücadele ederken diğer taraftan çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Normalleşme sürecine doğru gittiğimiz bu günlerde ilçemizin alt yapı sorunlarını tek tek çözerek, şehir trafiğini rahatlatacak adımlar atıyoruz. Bu amaçla Kazım Karabekir Caddesine alternatif olarak gördüğümüz Hafiziye Mahallesi Uzun Sokak, Halilağa Mahallesi Zambak Sokak ve bağlantı yollarında 2 Km’lik alternatif yolları imar planına uygun bir şekilde tek tek açıyoruz. İpekyolu İlçemiz bir anlamda Van’ın merkezi konumunda. Bu anlamda şehir trafiğinin yüzde seksenlik kısmı ilçe sınırlarımızda kalıyor. Mevcut yolların hali hazırdaki durumu araç trafiğini kaldırmakta yetersiz kalıyor. Bu konu da daha kalıcı çözümler üretmek gerektiğine inanarak, alternatif yollar üzerinde çalışıyoruz. İlk etapta Uzun Sokak’ta çalışmalara başladık. İlerleyen zamanlarda diğer caddelerimize de alternatif yollar açmayı veya mevcut yollarımızda altyapı ve genişletme çalışmaları yaparak, şehir trafiğinin daha konforlu hale getirilmesini planlıyoruz” dedi.
Yürütülen hizmetler kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Halilağa Mahallesi Mescioğlu Sokak, Hafiziye Mahallesi Türközü Sokak ve Halilağa Mahallesi Zambak sokak bağlantılarında yol açma reglaj, dolgu, malzeme serme ve sıkıştırma çalışmalarına da, hız kesmeden devam ediyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle