İpekyolu Dalgıçları İlk Dalışlarını Cumhuriyet Bayramında Yaptı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Dalgıçları İlk Dalışlarını Cumhuriyet Bayramında Yaptı

Admin | 28 Ekim 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Spor, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi “Van Gölü’nün Sırlarını Birlikte Keşfedelim” sloganıyla başlattığı dalgıçlık kurslarının ilk dalışını Cumhuriyetin  kuruluşunun 95. Yıl dönümüne binaen  gerçekleştirdi.

Cumhuriyet dalışında, kursiyerler ay yıldızlı giysileri ile Van Gölü’ne yaptıkları dalışta Türk bayrağını dalgalandırarak; Cumhuriyetin  kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman Şehitleri, Gazileri gönül borcu ve saygıyla anarak Cumhuriyet Bayramını kutladılar.

Faaliyet çerçevesinde, başvuruda bulunan toplamda 100 vatandaşa gruplar halinde 3 profesyonel 3 asistan hocalar ile CPR ilk yardım eğitimi ve tüplü dalış teorik eğitimi veriliyor. Hafta sonları verilen eğitim ile kursiyerlere dalış öncesi gerekli bilgi ve dalış kabiliyeti kazandırılıyor.

İpekyolu Belediyesi sosyal ve kültürel faaliyetleri doğrultusunda gerçekleştirdiği dalgıçlık kursu ile vatandaşların   bir hobi edinmelerinin yanı sıra, Van Gölü’nün eşsiz ve gizemli zenginliklerinin ülkeye ve tüm dünyaya tanıtılmasını planlanıyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle