İpekyolu Belediyesi'nin 15 Temmuz Gösterilerinde Renkli Görüntüler - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi’nin 15 Temmuz Gösterilerinde Renkli Görüntüler

Admin | 15 Temmuz 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

FETÖ terör örgütünün, hıyanet ve vahşetiyle vuku bulan, ancak milletçe gösterilen  direnç karşısında hüsrana uğrayan 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde düzenlenen “Gençlik Demokrasiye Sahip Çıkıyor” etkinliğinde çocuk ve gençlerin  yaptığı “Türk Bayrağı” temalı muhteşem koreografi gösterisi gönüllerde taht kurdu.

İpekyolu Belediyesi tarafından düzenlenen; Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Peyami Battal ve İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk’ün yanı sıra geniş bir katılımın olduğu koreografi gösterisinde, 1500 çocuk ve genci yer aldı. Kendileri için hazırlanan tişört ve şapkalarla 15 Temmuz Demokrasi Marşı eşliğinde gerçekleştirilen koreografide, çocuk ve gençlerin  coşkusu görülmeye değerdi. Etkinlik alanını dolduran vatandaşların  da ellerindeki bayraklarla gösterinin coşkusuna ortak oldular.

Programda konuşma yapan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk yaptıkları konuşmalarda hain darbe girişimini lanetlerken şehit ve gazileri  saygı ve rahmetle andılar.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bisiklet Kulübü öğrencileri ve eğitimcilerinin üniversiteden Kale Yolu’ndaki etkinlik alanına kadar bisikletleriyle geldiği etkinlikte, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Alihan Bilge adlı öğrencinin 15 Temmuz gecesini anlatımı ve 15 Temmuz hain darbe gecesi ile ilgili sunulan sinevizyon gösterisi coşkulu-duygulu anlara sahne oldu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle