İpekyolu Belediyesi'nden Van Kahvaltısına Yeni Hizmet - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi’nden Van Kahvaltısına Yeni Hizmet

Admin | 03 Temmuz 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

         İpekyolu Belediyesi’nin butik sokaklar projesinin önemli  bir halkası olan “Kahvaltıcılar Sokağı” yeni çehresiyle hizmete girmek için artık gün sayıyor.
         İlmizin tanıtımında ayrı bir yeri olan “Van Kahvaltısı” nın daha da bilinir ve ulaşılabilir olması amacıyla hayata geçirilen proje çerçevesinde kahvaltıcılar sokağı bir çok yenilikle tanışıyor.
         Proje çerçevesinde, konsept olarak yöresel bir tarz kullanılan sokakta, begonit küp taş döşemesi, ahşap obje giydirmelerinin yanı sıra peyzaj düzenlemeleri ve açılır kapanır tente sistemleri bulunmakta.
         Yaklaşık 1 hafta içerisinde bitirilmesi planlanan “Kahvaltıcılar Sokağı” ndaki çalışmaları yerinde inceleyen İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Van Kahvaltısı’nın ilimizin tanıtımında çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak, sokaktaki yenileme çalışmalarının ardından ilginin daha da artacağını, gerek Van’lıların gerekse misafirlerin rahatlıkla gelebilecekleri çok alternatifli bir sokak olacağını vurguladı.
         İncelemeler sırasında esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Öztürk, Kahvaltıcılar Sokağı’nın yenilenme projesi hakkında görüş ve önerileri dinledi. Sokakta bulunan esnaflar da duydukları memnuniyeti dile getirirlerken, projenin bölgeye yeni bir hareket ve soluk getireceğini söylediler.
bulunan esnaflar da duydukları memnuniyeti dile getirirlerken, projenin bölgeye yeni bir hareket ve soluk getireceğini söylediler.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle