İpekyolu Belediyesinden Okullara Beslenme Ve Hijyen Eğitimi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesinden Okullara Beslenme Ve Hijyen Eğitimi

Admin | 17 Aralık 2017 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi ve bilinçlendirilmesi için bu kez Arıtoprak ilk okulunda beslenme ve kişisel hijyen eğitimi düzenledi.

İpekyolu Belediyesi  Zabıta Müdürlüğü Gıda Denetim ekipleri organizasyonu ve İlçe Tarım Müdürlüğü’nün katkılarıyla yapılan seminerler kırsal mahallelerdeki okullarımızın tamamında düzenlenecek.

İlk olarak Arıtoprak İlk Okulu’nun 110 öğrencisine verilerek başlayan eğitimde öğrenciler “nasıl beslenmeliyiz, güvenli gıdalar nelerdir, kişisel hijyenimizi nasıl sağlarız, Alo 174 gıda ihbar hattı nedir ne işe yarar” konularında bilgilendirilirken, okul öğretmenleri ve personeline de, okulun temizliği, bakımı ve hijyeni hakkında bilgiler verildi.

Seminer sonrası öğrencilere el yapımı yiyecek ve içecek dağıtımı yapan ekipler, mahallede bulunan bakkal dükkanlarını da ziyaret ederek denetledi. Denetimde dükkan sahiplerine satılan malların nasıl muhafaza edileceği hakkında gerekli uyarılar yapılırken, gıda hijyeni konusunda gerekli önlemler anlatıldı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle