İpekyolu Belediyesinden Kadınlara Kurs Verilecek - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesinden Kadınlara Kurs Verilecek

Admin | 06 Aralık 2017 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van İpekyolu merkez Belediyesi bünyesindeki Maya Kadın Yaşam Merkezi’nde kadınlara  İş-Kur ve İpekyolu Halk Eğitim Merkezi destekli dört farklı kurs verilmeye başlandı.

İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinasyonundaki kurslar, ev tekstili ürünleri, kadın üst giysileri dikimi, kadın giysileri dikimi ve trikotaj üzerine olup 80 bayan kursiyere eğitim verilecektir. Kurslar  5 ay sürecek ve kursiyerler  aylık 500 TL ücret alarak hem ev ekonomisine katkıda bulunabilecek hem de boş zamanlarını değerlendirmiş olacaklar. Kurs bitiminde de kursiyerlere  sertifika verilecektir.

Ayrıca kurs malzemeleri İpekyolu belediyesi  tarafında temin edilip kursiyerler hiçbir masrafa girmeden yaptıkları ürünleri isterlerse kendi ihtiyaçlarında kullanabilecek, isterlerse de ekonomik gelir amaçlı kullanabileceklerdir.

Maya Kadın Yaşam Merkezi’mizde ayrıca Çocuk Oyun ve Gelişim odası da bulunuyor. Burada kursiyerler  kurs alırken çocukları da hocalar eşliğinde hem eğitim almış olacak hem de eğlenmiş olacaklar.

İpekyolu Belediyesi  kadınlarımızı sosyal hayata kazandırmak amaçlı çalışmalarına aralıksız devam edecektir.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle