resim
İpekyolu Belediyesi'nden İş Sağlığı Ve Güvenliği Hassasiyeti - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi’nden İş Sağlığı Ve Güvenliği Hassasiyeti

Admin | 22 Kasım 2017 | Eğitim, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki çalışmalarını 6331 sayılı iş sağlığı ve iş güvenliği kanunu hükümleri doğrultusunda devam ettiriyor.

Kuralları uygulamanın yanı sıra, iyileştirici ve önleyici bir anlayışı esas alarak yapılan çalışmalarda, “iş sağlığı ve güvenliği”uyulması gereken bir mecburiyetten ziyade, çalışanların sağlığını ve güvenliğini destekleyen, verimi ve kaliteyi artıran bir araç olarak değerlendiriliyor ve bu kapsamda eğitimler veriliyor.

Bu anlayış ve hedefle, İpekyolu Belediyesi  İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yapılan çalışmalar,eğitim, sağlık, güvenlik ve saha çalışmalarıana başlıkları altında toplandı.

 

– Eğitim seminerlerinde  iş hayatında karşılaşabilinecek sorunlar ve acil durumlar karşısında nasıl bir yol izlenebileceği ve kanunlar kapsamında ne yapılması gerektiği konusunda bilgiler verildi.

– Sağlık uygulamalarında;İpekyolu Belediyesi  iş yeri hekimi tarafından Belediye personeline  yapılan sağlık kontrollerinde sağlık bilgilendirmeleri yapılarak, rahatsızlığı bulunan personel ilgili sağlık kuruluşuna yönlendirilmiş,hazırlanan raporlar özlük dosyalarına eklenecek.

– İş güvenliği kapsamında; hizmet binalarında ve sahada çalışan personellere  ilgili kanun çerçevesinde, çalışma esnasında giyilmesi gereken kıyafetler, yangın tüpleri , uyarı levhaları ve benzeri materyallerin kullanımının önemi vurgulanarak , güvenliği tehdit eden durumları en aza indirmek hedeflendi.

İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışın  en önemli unsurlarından biri olan “iş sağlığı ve güvenliği” konusundaki çalışmalar bundan sonra da aynı hassasiyet ve kararlılıkla sürdürülecektir denildi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle