Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesi’nden Hizmet İçi Eğitimi

Admin | 29 Haziran 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün koordinasyonunda, İpekyolu Belediyesi  çalışanlara yönelik hizmet içi eğitim verildi.

Sosyologlar Mustafa Polat, Fatma Aslan, Fatih Baynal, İbrahim Eray tarafından verilen eğitimlerde; “Aile İçi İletişim, Evlilik Öncesi Eğitim, Türkiye’de Madde Bağımlılığı ile Mücadele” konuları yer aldı.

İpekyolu Belediyesi konferans salonunda üç gün süren eğitimlerin ilk gününde aile içi iletişim eğitimi yer aldı. Eğitimde; ailenin toplum hayatında sağlıklı temeller oluşturabilmesi için zorluklarla mücadele ederek üstesinden gelmeyi öğrenme, sağlıklı bir ailede sorunları çözmek için kullanılan yöntemler, baskıcı ve kabul edici tutum gibi konulara detaylı şekilde yer verilirken soru-cevaplarla eğitimin ilk günü tamamlandı.

Eğitimlerin ikinci gününde ise evliliklere dair konulara yer verildi. Neden evleniyoruz, hayat arkadaşımızı seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor, evliliğe hazırlık aşamaları, sağlıklı bir evliliği sürdürmek için neler yapmalıyız, hangi durumlar boşanma riski oluşturur gibi konular eğitimin ana başlıklarını oluşturdu.

Hizmet içi eğitimlerin son gününde ise Türkiye’de madde bağımlılığı ile mücadele konusu ele alındı. Madde bağımlılığının tanımı, bağımlılık yapıcı maddeler, bağımlılığın başlaması, ilerlemesi, kişiler üzerindeki olumsuz etkileri, madde kullanımının belirtileri ile getirdiği yasal sorumluluklar ve bağımlılığın tedavi süreci hakkında bilgiler verildi.

İpekyolu Belediyesi, çalışanların nitelikleri ve iş verimliliği üzerine olumlu katkılar sağlamak amacıyla farklı konularla hizmet içi eğitimlerine devam edecektir.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle