İpekyolu Belediyesinden Çöp Konteyneri - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

İpekyolu Belediyesinden Çöp Konteyneri

Admin | 27 Eylül 2017 | Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler


Admin
erhan65van@hotmail.com

 

Van İpekyolu Belediyesi   temiz , sağlıklı bir  yaşamı ön görerek İlçenin tamamına   çöp konteynerle dağıttı.

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün çalışmaları ile merkez ve kırsalda toplam 3600 adet yeni çöp konteyneri  dağıtıldı.

Çalışmalar çerçevesinde, önceden kırsal mahallelerde çöp toplama iptidai bidonlar ile yapılırken 30 kırsal mahallede dağıtılan 1600 adet 400 litrelik metal çöp konteynırları ile çöp toplama sistemi tamamen modernize edildi. İlçe merkezine de yeni 2000 adet çöp konteynır takviyesi yapıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk ”Göreve geldiğimizden bu yana en önem verdiğimiz konulardan biri de çevre ve temizlikti. İpekyolu İlçesi 300 bin nüfusu ile merkezde yoğun yerleşimin kırsalda ise fakir bir çevrenin olduğu nadide bir kent. İlçemizin temizliği konusunda çok hassasız ve bunun için büyük yatırımlar yapıyoruz. Temizlik hizmetlerini kurumsallaştırarak personel ve makina ve ekipman alt yapımızı geliştirdik. Çöp toplama noktalarımızı modernize ettik. Bu çerçevede 26 yeni gömme konteynır kurulumu yaptık. Kırsal alanda çöp bidonları kullanılıyordu. Bunların yerine yeni 1500 adet 400 litrelik modern metal çöp konteynırı yerleştirdik. Aynı şekilde ilçe merkezinde eksik olan 2000 noktaya da çöp konteynırı bıraktık. Bu sayede temizlik konusunda büyük bir mesafe aldık. Çevrenin temizliği yanında iş gücünden de tasarruf etmiş olduk. Yeni konteynırların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek çevre temizliği konusundaki kararlılıklarını vurguladı.

Belediyemizin vatandaşlarımıza temiz ve modern yaşama alanları yaratmaya yönelik çalışmaları aralıksız sürecektir.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle